Mõniste Kooli Muusikapesa

 

Muusikapesa tegutseb 2016. aasta novembrist. Muusikapessa on oodatud õppima igas vanuses õppijad. Ka küpsemas eas võib pillimängu õppimist alustada! Praegu on õpilasi nii Mõnistest, kui ka Rõuge ja Hargla kandist ning erinevas vanuses. Muusikapesas toimuvad individuaal- ja koosmängutunnid. Sügavama pillihuviga õppijad saavad kaasa lüüa Wana Wõromaa Wunkorkestris, mida veavad eest Kadri Lepasson, Ott Kaasik ja Kaisa Kuslapuu.  Õppemetoodiliselt lähtutakse iga õppija individuaalsusest ja kui vähegi võimalik, siis õppija aja- ja töögraafikust. Täiskasvanute tunnid oleme planeerinud näiteks õhtustele aegadele, aga ka muud kokkulepped on võimalikud. Meil õpetavad professionaalsed muusikud ja pilliõpetajad Ott Kaasik, Reet Laube, Celia Roose, Kadri Laube.

 

Eriti ootame õppima viiulit, kitarri, ukulelet, kannelt, akordionit, plokkflööti. Ka laulu erialale on õpilased oodatud. Mõistlik on avaldus kohe ära esitada. Nii saame paremini poolaastat planeerida. Õppetöö planeeritaksegi poolaasta kaupa. Õppima asudes võetakse endale kohustus vähemalt pool aastat õppetöös osaleda.  Hea, kui pill on endal olemas, kuid mõningaid pille on võimalik laenutada ka muusikapesast. Iga õppija saab kord poolaastas tunnistuse – erialaõpetajalt kokkuvõtliku kirjaliku tagasiside.  

 

Avalduse võib täita koolimajas või võtta vormi siit  ja saata see aadressil kool@kuutsi.edu.ee või Mõniste Kool, Kuutsi küla, Rõuge vald, Võrumaa. Õppekavaga saab tutvuda kooli kodulehel. Õppetasu täiskasvanule on 35 eurot kuus, Mõniste Kooli õpilastele, lasteaialastele 15 eurot kuus ja teistele (teiste koolide lapsed ja lasteaialapsed) 25 eurot kuus. Õppetasu sisaldab individuaaltundi 30 min nädalas ja koosmängutundi 90 min nädalas, lisaks võimalust osaleda pilliõppe erinevates töötubades, mida Muusikapesas korraldatakse.

On palju erinevaid põnevaid huvialasid, millega tegeleda. Pilliõpe on kindlasti üks neist, mis võib avada erinevaid võimalusi.  On ju ilmekaim näide kohe elust endast võtta – mõned 2,5 aastata tagasi alustanud õppijad on saanud võimaluse käia Wana Wõromaa Wunkorkestri koosseisus USA tuuril. Reisi ja esinemised USAs korraldas Kadri Laube. Wana Wõromaa Wunkorkestri ja Muusikapesa tegemisi saad uudistada sotsiaalmeedias nende FB lehelt. 

Muusikapessa on oodatud õppima huvilised igas vanuses ja igal tasemel!

Vaata meie tegemisi ka Muusikapesa Facebooki lehelt: