Mõniste Kooli Muusikapesa

Muusikapesa tegutseb 2016. aasta novembrist. Muusikapessa on oodatud õppima igas vanuses õppijad. Ka küpsemas eas võib pillimängu õppimist alustada! Praegu on õpilasi nii Mõnistest, kui ka Rõuge ja Hargla kandist ning erinevas vanuses. Muusikapesas toimuvad individuaal- ja koosmängutunnid. Sügavama pillihuviga õppijad saavad kaasa lüüa Wana Wõromaa Wunkorkestris, mida veab eest Kadri Laube.  Õppemetoodiliselt lähtutakse iga õppija individuaalsusest ja kui vähegi võimalik, siis õppija aja- ja töögraafikust. Täiskasvanute tunnid oleme planeerinud näiteks õhtustele aegadele, aga ka muud kokkulepped on võimalikud. Meil õpetavad professionaalsed muusikud ja pilliõpetajad Ott Kaasik, Reet Laube, Celia Roose, Kadri Laube.

Eriti ootame õppima viiulit, kitarri, ukulelet, hiiu kannelt, akordionit, plokkflööti. Ka laulu erialale on õpilased oodatud. Mõistlik on avaldus kohe ära esitada. Nii saame paremini sügispoolaastat planeerida. Samuti ei pruugi sügisest soovitud pilli õppimiseks vabu kohti olla. Hea, kui pill on endal olemas, kuid mõningaid pille on võimalik laenutada ka muusikapesast. Iga õppija saab kord poolaastas tunnistuse – erialaõpetajalt kokkuvõtliku kirjaliku tagasiside.  

Avalduse võib täita koolimajas või võtta vormi siit ja saata see aadressil kool@kuutsi.edu.ee või Mõniste Kool, Kuutsi küla, Rõuge vald, Võrumaa. Õppekavaga saab tutvuda kooli kodulehel.

On palju erinevaid põnevaid huvialasid, millega tegeleda. Pilliõpe on kindlasti üks neist, mis võib avada erinevaid võimalusi.  On ju ilmekaim näide kohe elust endast võtta – mõned 2,5 aastata tagasi alustanud õppijad on saanud võimaluse käia Wana Wõromaa Wunkorkestri koosseisus USA tuuril. Reisi ja esinemised USAs korraldas Kadri Laube. Wana Wõromaa Wunkorkestri ja Muusikapesa tegemisi saad uudistada sotsiaalmeedias nende FB lehelt. Ilusat suve ja põnevate tegemisteni järgmisel hooajal!

Muusikapessa on oodatud õppima huvilised igas vanuses ja igal tasemel!

Vaata meie tegemisi ka Muusikapesa Facebooki lehelt: