Mõniste hariduselu 285. aastapäev

16. mail 2015 tähistati kooli 285. aastapäeva.

 

Kell 13.00 algas registreerumine. Kell 14.00 väljus buss Hargla kalmistule, kus mälestati endisi kooli õpetajaid ja töötajaid.

 

Koolimajas sai tutvuda nii kooli ajalootoa kui praeguse aja tegemistega. Üles oli pandud õpilastööde näitus. Näitusel olid õpetajate Marin Kuslapi, Aivar Jalandi, Maie Võsu ja Virve Tiitsi juhendatud tööd. Vaadata sai esitlust tänapäeva koolielust viimase viie aasta lõikes.

 

Soovijad said soetada kooli logoga kruusi ja õpilaste loomingu põhjal koostatud kogumiku. 

 

Kell 16. 00 algas rahvamajas pidulik kontsert-aktus, kus esinesid nii praegused kui endised õpilased. Aktuse kava valmistasid ette Külli Mannas, Asta Pazuhanitš ja Romet Pazuhanitš. Aktusel tunnustati nii õpetajaid kui koostööpartnereid. Peale aktust toimus koolimaja ees mälestuspingi avamine kooli endisele kolmele praeguseks manalateel oleval direktorile. Mälestuspingi idee ja teostus on vilistlaste teene.

 

Kell 18.00 söödi ühiselt sünnipäevatorti.

 

Peale seda toimus pidulik vastuvõtt külalistele. Vilistlased said kokku oma endistes klassides.

 

Kell 20.00 hakkas koolimajas meeleolu looma Kandla Kapell.

 

Kell 21.00 algas pidu rahvamajas, kus tantsuks mängis ansambel Dolores.

 

Üllatusesinejaks oli vilistlaste ansambel Kollane Kalapaat, kes andsid vägeva etteaste. Pidu kestis varajaste hommikutundideni. Kuuldavasti oli see olnud meeldejääv ja soe pidu nii noorematele kui ka küpsematele vilistlastele. Vilistlasi, külalisi ja oma maja inimesi osales peol kokku üle 250. 

 

Üritusega seotud artiklid:

Mõniste Kool ootas oma lapsi. Järellugu kooli juubeliüritusest. Autor vilistlane Ellen Lume (Rebane), 1953. aasta vilistlane. Lugeda saab siit

Mõniste Kooli juubel. Autor Maarika Niidumaa. Lugeda saab siit (ilmus Võrumaa Teatajas 16. 05.2015)

Mõniste kandi rikas hariduselu. Autor Võrumaa Teataja. Lugeda saab siit 

Mõnistel tänavu suur juubeliaasta. Autor Inno Tähismaa. Lugeda saab siit

 

Täname kõiki osalejaid!